Starosta tarnogórski chce zaszczepić przeciw grypie nauczycieli i urzędników. Jest jednak problem

Starosta Krystyna Kosmala fot. powiat tarnogórski

– Sama chętnie bym zaszczepiła moich pracowników, bo jakby nie było chodzą w teren, w różnych warunkach pogodowych, do różnych środowisk, ale też niestety dla nas tych szczepionek nie ma. Być może, że się pojawią, bo ja też bym chciała swoich pracowników zabezpieczyć – mówiła we wtorek podczas sesji Rady Powiatu Tarnogórskiego, Jolanta Wąsowska z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bytomiu 

Starosta tarnogórski Krystyna Kosmala podczas dzisiejszej sesji pytała pracownika sanepidu, czy istnieje dodatkowa pula szczepionek przeciw grypie, ponieważ chciałby zaszczepić pracowników szkół i urzędników.

 

Starosta Krystyna Kosmala 

„Czy istnieje jakaś pula szczepionek, bo w innych województwach robiliśmy rozeznanie, którymi dysponuje sanepid i jeżeli chodzi o szczepionkę przeciw grypie, chcieliśmy jako powiat sfinansować (..)

Inne województwa podpowiedziały nam, że takie akcje są u nich prowadzone i korzystają z puli Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, czy w naszym województwie jest taka pula i czy mamy szansę pozyskać te szczepionki, żeby móc zaszczepić pracowników resortu edukacji i urzędników, żeby uniknąć problemów związanych z absencją pracowniczą, ale i też, żeby przeciwdziałać covidowi.”

Jolanta Wąsowska z sanepidu 

„Na chwilę obecną dostajemy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej wyłącznie taką ilość szczepionek, która była zapotrzebowana na POZ-ety. Nie mam żadnej nadwyżki i nic na chwilę obecną nie mam takiej wiedzy, żeby była możliwość pozyskania większej ilości z przeznaczeniem np. taką sytuacją, jaką pani starosta w tech chwili mówi.

Bo ja na przykład sama chętnie bym zaczepiła moich pracowników, bo jakby nie było chodzą w teren, w różnych warunkach pogodowych, do różnych środowisk, ale też niestety dla nas tych szczepionek nie ma. Być może, że się pojawią, bo ja też bym chciała swoich pracowników zabezpieczyć.”

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK