Stracił panowanie nad BMW i wpadł do rowu. Auto kompletnie zniszczone

fot. Policja

23-letni kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.  Do zdarzenia doszło w miejscowości Łubie w gminie Zbrosławice. 

„W czwartek po godz. 21 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Długiej pomiędzy miejscowościami Łubie a Księży Las, doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca bmw wpadł do przydrożnego rowu, kompletnie niszcząc auto. Niezbędna była pomoc medyczna, ponieważ mężczyzna miał rozbitą głowę” – informuje policja.

„Na miejscu policjanci ustalili, że 23-letni kierowca nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad autem i wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna odniósł obrażenia głowy i musiał trafić do szpitala. Więcej szczęścia miał pasażer pojazdu, który po wykonanych czynnościach mógł pojechać do domu” – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Okazało się, że kierowca miał zakaz jazdy i był pijany. 

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu gliwickiego miał w organizmie ponad promil alkoholu.

„Sprawca trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań. Kiedy wróci do zdrowia, usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu, grozi mu wysoka grzywna i do 5 lat więzienia” – podaje biuro prasowe KPP.

źródło: KPP Tarnowskie Góry