„Strajk Kobiet” organizuje w Gliwicach protest. Mają dość inflacji, dyskryminacji i PiS

fot. Ogólnopolski Strajk Kobiet/Facebook

Środowiska związane ze „Strajkiem Kobiet” organizują w Gliwicach protest. Organizatorzy chcą pokazać swoje niezadowolenie w związku z sytuacją gospodarczą. Ma to być również protest przeciw rządom Prawa i Sprawiedliwości. Na Śląsk przyjedzie Marta Lempart? 

Gliwicka manifestacja zaplanowana jest na sobotę 24 września. „Mamy dość! – wychodzimy na ulicę!” – tak zatytułowano wydarzenie na Facebooku. Manifestacja ma rozpocząć się o godzinie 19:00 na skwerze Doncaster w Gliwicach. Następnie odbędzie się przemarz na plac Krakowski.

„Mamy dość: łamania wolności i praw człowieka, drożyzny, inflacji, podwyżek rat kredytów, dyskryminacji, kłamstwa i propagandy, bezprawia, niszczenia niezależności sądownictwa, nienawiści, niszczenia środowiska naturalnego, złodziejstwa i korupcji politycznej, niszczenia szkolnictwa i edukacji, rządu PiS” – czytamy w mediach społecznościowych.

W Jaworznie również jest organizowany podobny protest

Organizatorem jest lokalny oddział Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Gościem specjalnym ma być Marta Lempart, tak przynajmniej wynika z opublikowanego w sieci plakatu.

(r.d)