Świerklaniec. Gdy zabrakło prądu, jej brakło tchu. Strażacy uratowali życie staruszce

Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj nad powiatem tarnogórskim przeszła gwałtowna burza. Wskutek załamania pogody zabrakło prądu w Świerklańcu. Seniorka nie mogła oddychać, strażacy z Radzionkowa uratowali życie starszej kobiecie, której przestał działać koncentrator tlenu. Gdyby nie ich pomoc, chora mogłaby nie przeżyć.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 14:00. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że w Świerklańcu przy ulicy Głównej nie ma prądu. W jednym z budynków starsza kobieta jest podłączona do koncentratora tlenu, do którego wymagane jest stałe zasilanie.

– Córka seniorki wystąpiła do nas z prośbą o agregat prądotwórczy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia na podwórzu domu ustawiliśmy agregat oraz przy pomocy przedłużacza podłączono koncentrator tlenu do źródła zasilania – powiedział nam mł. asp. mgr Maciej Świderski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Strażacy przez ponad pięć godzin zapewniali zasilanie urządzenia ratującego życie

– Zasilanie koncentratora odbywało się do czasu przywrócenia zasilania w sieci energetycznej. Nasze działania zakończyły się ok. godziny 19:30 – dodał Maciej Świderski.

 

źródło: tarnogorski
Oprac. Redakcja