Świerklaniec. Złodzieje części samochodowych w rękach policji. Kradli koła i katalizatory

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z Radzionkowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali części samochodowe i chcieli je ukraść. 

Radzionkowa policja otrzymała zgłoszenie od pracownika ochrony, że na terenie jednej z firm w Świerklańcu, która sprowadzone używane samochody, pojawili się złodzieje.

– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, znaleźli już tylko elektronarzędzia, które mogły posłużyć do demontażu kół i katalizatora. Złodzieje nie zabrali ze sobą przygotowanych części, sami jednak zdążyli uciec. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo później zatrzymali dwóch mieszkańców Siemianowic Śląskich – informuje policja.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Podczas wykonywania czynności okazało się, że sprawcy działają od dawna. Funkcjonariusze odzyskali mienie wartę ok. 60 tys. zł. Dodatkowo jeden z zatrzymanych miał przy sobie narkotyki.

– Zarzuty kradzieży usłyszał 30 i 34-latek, jednak dla tego starszego problemy się nie kończą. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki, a dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany. Najbliższe pół roku spędzi w więzieniu, gdzie musi odbyć wymierzoną mu wcześniej karę. Sprawą kradzieży mienia o dużej wartości zajmie się sąd – czytamy w komunikacie.

źródło: KPP Tarnowskie Góry 

fot. Policja Tarnowskie Góry