Świętochłowice. Włamanie do punktu z darami dla uchodźców z Ukrainy

fot. Daniel Beger | Facebook

Włamanie do punktu z darami dla uchodźców w Świętochłowicach. W Młodzieżowym Domu Kultury (MDK) wybito szyby, uszkodzono drzwi i zniszczono meble. 

Do włamania doszło w poniedziałek, 1 sierpnia. „Kradzież artykułów spożywczych (w tym mleka i jedzenia dla dzieci!) oraz leków, wybite okno, uszkodzone drzwi, zniszczone meble i spory bałagan – to bilans dzisiejszego włamania do magazynu żywności dla uchodźców z Ukrainy. Straty liczone są w tysiącach złotych” – napisał Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

– W dni wczorajszym otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z pomieszczeń na ternie MDK przy ulicy Harcerskiej w Świętochłowicach. Na miejscu policjanci ujawnili dwie wybite szyby w drzwiach wejściowych do magazynu, a w magazynie były widoczne ślady penetracji – mówi Anna Hyrniak, rzecznik prasowy świętochłowickiej policji.

– Na chwilę obecną nie są znane nam ilości i wartości strat, gdyż pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury są w trakcie przeliczania towaru i porównywania go z rejestrami towarów, które prowadzą – dodaje rzeczniczka.

fot. Daniel Beger | Facebook
fot. Daniel Beger | Facebook
fot. Daniel Beger | Facebook

 

źródło: tarnogorski, Daniel Beger/FB
Oprac. Redakcja