Syn pobił matkę w Piekarach Śląskich. Usłyszał zarzuty, kobieta nie żyje

fot. Policja Piekary Śląskie

41-letni mieszkaniec Piekar Śląskich został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej matki. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w mieszkaniu przy ul. Kalwaryjskiej w Piekarach Śląskich. – Dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o awanturze i znajdującej się w mieszkaniu kobiecie, która miała potrzebować pomocy. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol dzielnicowych, którzy musieli siłowo wejść do mieszkania. Mundurowi po wejściu do środka znaleźli leżącą na podłodze kobietę, która nie dawała oznak życia – informuje piekarska policja.

fot. Policja Piekary Śląskie

Funkcjonariusze natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 66-letniej kobiety.

Doszło do awantury 

Śledczy ustalili, że podczas libacji alkoholowej doszło do awantury pomiędzy 41-latkiem, a jego matką. Mężczyzna miał śmiertelnie pobić kobietę. – Policjanci zatrzymali syna zmarłej oraz drugiego mężczyznę oraz kobietę. 41-letni sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie – czytamy w komunikacie.

Policyjnym dozorem zostały objęte dwie osoby, które nie udzieliły rannej pomocy. Za to grozi im kara do 3 lat więzienia.

źródło: Policja Piekary Śląskie 

fot. Policja Piekary Śląskie
fot. Policja Piekary Śląskie
fot. Policja Piekary Śląskie