Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. MZ: Przekroczyliśmy pułap 100 tysięcy rejestracji

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Na szczepienie przeciw COVID-19 zapisano dotąd ponad 100 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat – przekazało w środowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Jak podaje resort, najwięcej zapisów jest w grupie 11-latków blisko 20,5 tys. W grupie 10-latków jest ponad 18 tys. zgłoszeń, a wśród 9-latków blisko 16 tys. 

 

Redakcja: Ile dzieci z województwa śląskiego w wieku 5-11 lat zostało zgłoszonych do szczepienia preparatem na koronawirusa?

– Tylko wiem, że 320 tys. dzieci w wieku od 5 do 11 lat w województwie śląskim może przystąpić do szczepienia – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kilka dni wcześniej rzeczniczka przekazała nam, że w woj. śląskim przez prawie dwa lata pandemii zmarło jedno dziecko w wieku od 5 do 11 lat z dodatnim wynikiem testu na COVID-19.

 

Skierowania na zastrzyk są wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia z chwilą ukończenia przez dziecko 5. roku życia.

„Szczepienie będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami. O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat i 12-15 lat każdorazowo decyduje lekarz” – czytamy na rządowej stronie gov.pl

 

źródło: gov.pl, MZ/Twitter, tarnogorski.info