Szkoła w Tarnowskich Górach. Zakażony JEDEN nauczyciel, SETKI osób na kwarantannie

fot. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach/Facebook

U jednego nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa. Nauczyciel nie wymaga hospitalizacji. 

Z powodu jednego przypadku kilkaset osób przebywa na kwarantannie. Jak powiedział nam dyrektor szkoły Marcin Rytczak, w izolacji domowej przebywa 5 klas, to jest ok. 100 uczniów. Rodziny uczniów decyzją sanepidu również przebywają na kwarantannie. 

 

„Uczniowie i ich rodziny, którzy decyzją Sanepidu poddani są kwarantannie, zostali poinformowani o tym fakcie indywidualnie przez wychowawców” – podaje szkoła na profilu społecznościowy.

„W związku z potwierdzeniem u pracownika szkoły zakażenia koronawirusem COVID-19 informuję, że w porozumieniu z Organem Prowadzącym i po uzyskaniu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach przechodzi w tryb pracy zdalnej” – napisał dyrektor.

Przewiduje się, że uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej 19 października. 

„Uczniowie i ich rodziny, którzy decyzją Sanepidu poddani są kwarantannie, zostali poinformowani o tym fakcie indywidualnie przez wychowawców. Jednocześnie informuję, że w związku z ilością osób poddanych kwarantannie, w porozumieniu z Kuratorium Oświaty, Organem Prowadzącym i Radą Rodziców poniedziałek 12.10 oraz wtorek 13.10 zostaje ustalony dniem wolnym od zajęć szkolnych” – informuje dyrekcja.

Pilne! W związku z potwierdzeniem u pracownika szkoły zakażenia koronawirusem COVID-19 informuję, że w porozumieniu z…

Publiée par Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Tarnowskich Górach sur Samedi 10 octobre 2020