Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego?

pixabay.com

 W związku z trwającymi obostrzeniami epidemiologicznymi, do 24 maja zawieszone są zajęcia w szkołach. MEN przygotowało rozporządzenie, które mówi o przedłużeniu tego terminu do 7 czerwca.

Wcześniej wiceminister Ministerstwa Edukacji mówił, że ograniczenia funkcjonowania szkół potrwają do 26 czerwca, czyli de facto do końca roku szkolnego.

Resort dementuje słowa wiceministra.

 

„Od 25 maja br. będą umożliwione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej, również od 25 maja br. – konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. Natomiast od 1 czerwca br. uruchamiamy konsultacje dla uczniów z pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.” – czytamy w oświadczeniu rzeczniczki Ministerstwa Edukacji Narodowej,

„Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka w od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS. – dodaje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Dzisiaj w Wirtualnej Polsce wiceszef MEN Maciej Kopeć mówił: 

– Rozporządzenie, które zostanie wydane będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca roku szkolnego – powiedział Kopeć.

 

źródło: gov.pl