Szósta fala w Niemczech. Rekordowe liczby zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne screen Facebook

Rekordowe liczby zakażeń w Niemczech. Niektórzy naukowcy zaczynają mówić o szóstej fali koronawirusa – donosi Deutsche Welle. 

W miniony czwartek 10 marca Instytut Roberta Kocha informował, że ciągu doby potwierdzono ponad 260 tys. pozytywnych wyników testu, a „tygodniowa średnia zapadalności wzrosła do 1388,5 przypadków na 100 tys. mieszkańców” – podaje „DW”.

W Niemczech ponad 75 proc. populacji przyjęło pełną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a blisko 58 proc. otrzymało kolejny zastrzyk przypominający. Jest to niewątpliwie jeden z lepszych poziomów zaszczepienia w Unii Europejskiej. Warto dodać, że niemiecki rząd wprowadził jedne z najostrzejszych obostrzeń w Europie, jednak ostatnio zostały nieco poluzowane.

Google

A jak wygląda sytuacja w Polsce? 

– W ciągu doby wykonano ponad 67,9 tys. testów. Mamy 11 116 potwierdzonych przypadków zakażenia – poinformowało ministerstwo zdrowia w sobotę 12 marca.

Mniej testów, mnie zakażeń. W ostatnim czasie do Polski przybyło setki tysięcy osób z Ukrainy. Na granicy polsko-ukraińskiej nie są sprawdzane certyfikaty covidowe, nie obowiązuje kwarantanna i testy. Mimo tego w przygranicznym województwie (podkarpackim) potwierdzono w ostatnich godzinach najmniejszą dobową liczbę „zakażeń” – 150 dodatnich wyników testu.

Ministerstwo zdrowia/Twitter

W niedzielę w przygranicznym województwie odnotowano jeszcze mniej pozytywnych testów.

źródło: MZ/Twitter, Google.com, Deutsche Welle