Szpital w Tarnowskich Górach dostał kasę z funduszu COVID. Oddział dziecięcy zamknięty!

fot. tarnogorski.info WSP Tarnowskie Gór/Facebook

Kiedy szpital powiatowy w Tarnowskich Górach zacznie przyjmować dzieci? Dlaczego oddział dziecięcy tarnogórskiej placówki jest nadal przekształcony na covidowy, skoro szpital tymczasowy w Katowicach świeci pustkami? 

Na te pytania jeszcze nie znamy odpowiedzi, jednak informacje, które przekazała nam rzecznika Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą wskazywać, że nieprędko.

 

Budują instalację tlenową

– Szpital nie złożył wniosku o całkowitą likwidację łóżek covidowych z tego względu, że jako jedyny szpital w Tarnowskich Górach i regionie budują instalację tlenową dla pacjentów chorujących na koronawirusa. Jest to jedyny szpital, który taką instalację będzie posiadał – mówi Alina Kucharzewska z biura prasowego ŚUW.

ZOBACZ: Oddział covidowy zamiast dziecięcego. Gdzie będą leczeni mali pacjenci?

– To jest szpital, który zgłosił się sam po środki z funduszu covidowego na budowę instalacji dla pacjentów wymagających leczenia – dodaje Kucharzewska.

W ostatnich dniach informowaliśmy, że tarnogórska „trójka” zmniejsza liczbę łóżek dla pacjentów z koronawirusem z 25 do 10. Dzięki temu oddział wewnętrzny zaczął przyjmować pacjentów.

Niestety najmłodsi z dużego regionu, jakim jest powiat tarnogórski, muszą jeździć m.in do szpitala w Chorzowie.

 

 

źródło: tarnogorski.info