Szpital św. Kamila zawiesza szczepienia na koronawirusa. Pfizer zmniejsza dostawy

Szpital św. Kamila w Tarnowskich Górach zawiesza szczepienia na koronawirusa. W sobotę firma Pfizer poinformowała o czasowym zmniejszeniu dostaw szczepionek do krajów UE.

 – 16 stycznia Szpital św. Kamila w Tarnowskich Górach otrzymał informację od agencji rządowej odpowiedzialnej za dystrybucję w Polsce szczepionki przeciwko Covid­19, że w najbliższym czasie nie będą dostarczane zamówione szczepionki dla osób z GRUPY 0 – informuje szpital w komunikacie.

 

– Wszystkie zaplanowane szczepienia dla około 300 osób zostają zawieszone do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Szpital św. Kamila nie ponosi odpowiedzialności za nieprzewidziane odwołania bądź przesunięcia w terminarzu szczepień – czytamy.

– Pfizer poinformowała o czasowym zmniejszeniu dostaw do krajów UE i najprawdopodobniej te zmniejszone dostawy będą miały miejsce między 18 a 25 stycznia. Do tej pory nie otrzymaliśmy zaktualizowanego harmonogramu dostaw – mówił w sobotę Michał Dworczyk, szef KPRM.

Dworczyk zapewnia, że osoby, które już otrzymały pierwszą dawkę, otrzymają również drugą.

– Podjęliśmy działania, które mają zabezpieczyć dalszy proces szczepień. Wszystkie osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki, otrzymają na pewno drugą dawkę – zapewniał szef KPRM.

Do szpitali miało wyjechać 330 tys. szczepionek.

– Musieliśmy zmienić plany na przyszły tydzień. Z grupy 0 do szpitali węzłowych miało wyjechać 330 tys. szczepionek na pierwsze szczepienie. Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport i zmienić logistykę do momentu zaktualizowania harmonogramu dostaw – oznajmił Dworczyk.

Oświadczenie szpital poniżej. 

Szpital św. Kamila w Tarnowskich Górach

źródło: Kancelaria Premiera/Twitter