Szpital w Tarnowskich Górach. 60 proc. pacjentów na covidowym przyjęło przynajmniej 2 dawki

fot. WSP Tarnowskie Góry | screen Facebook

Około 60 proc. pacjentów na oddziale covidowym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach to osoby zaszczepione.  Dane przekazał nam Sławomir Głaz, rzecznik prasowy tarnogórskiej placówki medycznej. 

Redakcja: Ile osób na 11.02.2022 przebywa na oddziale covidowym w WSP w Tarnowskich Górach?

Sławomir Głaz: 17 pacjentów

Redakcja: Ile osób na oddziale covidowym jest po przynajmniej dwóch dawkach szczepionki przeciw COVID-19?

Sławomir Głaz: 10 pacjentów

Redakcja: Ile osób jest po trzech dawkach szczepionki przeciw COVID-19?

Sławomir Głaz: Szpital nie rozgranicza informacji o dwóch i trzech dawkach. Posiadamy informacje o pacjentach, którzy posiadają wystawiony certyfikat COVID.

Szpital Miejski w Zabrzu 

Kilka dni temu informowaliśmy, że ponad 50 proc. pacjentów na oddziale covidowym w Szpitalu Miejskim w Zabrzu to osoby zaszczepione.

Dane z zabrzańskiej placówki opublikował portal wzabrzu.info. O tym, że na oddziałach covidowych nie leżą wyłącznie pacjenci niezaszczepieni informowaliśmy wiele razy. Wcześniej rzecznik prasowy szpitala tymczasowego w Pyrzowicach poinformowała nas, że 45% pacjentów to pacjenci zaszczepieni preparatem na koronawirusa. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Dziennikarz Piotr Antczak z portalu wZabrzu.info postanowił dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w zabrzańskim szpitalu.

„Uprzejmie informuję, że na dzień 31.01.2022 szpital dysponuje 68 łóżkami covidowymi. Obecnie przebywa 39 pacjentów, w tym: 1 pacjent w trakcie respiratoterpii, 2 pacjentów w trakcie wysoko przepływowej terapii tlenowej. W oddziałach covidowych przebywa 20 pacjentów zaszczepionych oraz 19 pacjentów niezaszczepionych przeciwko COVID-19” – odpowiedział portalowi prezesa Piotr Trybalski ze Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

źródło: wZabrzu.info
źródło: tarnogorski.info, wZabrzu.info