Szymon Hołownia w Rybniku. Tłumów nie było

fot. Polska 2050 | screen Facebook

W sobotę do województwa śląskiego przyjechał Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Wydarzenie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem. 

Liderzy Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkali się z mieszkańcami Rybnika. Politycy namawiali do głosowania na „Trzecią Drogę” i promowali zieloną energię.

– Na Śląsku trzeba mówić, oprócz wielu innych rzeczy, o zielonej energii i kwestii transformacji energetycznej. Ona się musi dokonać, nie ma innej możliwości. Wiele lat zostało przespanych – mówił Hołownia.

– My dzisiaj nie będziemy w stanie przetransformować polskiej gospodarki w siedem lat, nie ma takiej możliwości. Dzisiaj możemy obiecać, że po przejęciu władzy, ruszymy z kopyta. Nie będzie dnia zwłoki. Natychmiast wszystkie pieniądze, które będą dostępne z KPO, ze środków strukturalnych, ale i też prywatnych inwestorów, którzy czekają na to, żeby tu wjechać z zieloną energią, a nie mogą, bo te idiotyczne przepisy tych szkodników, blokują im ten wjazd i otwieranie elektrowni słonecznych i wiatrowych – oznajmił lider ruchu Polski 2050.

screen Polska 2050 Facebook

Zobaczcie nagranie

źródło: tarnogorski, Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek