Tak polscy przedsiębiorcy walczą o przetrwanie. Siłownie działają, znowu znaleźli sposób

Zdjęcie ilustracyjne screen wideo pexels.com

Od 28 grudnia obowiązują nowe restrykcje, które miały uniemożliwić m.in dalszą pracę siłowni. 

Wiele obiektów obchodziło restrykcję poprzez organizację zawodów sportowych. Nowy zapis miał to uniemożliwić, ponieważ teraz z obiektów sportowych mogą korzystać jedynie zawodowcy, kadrowicze.

 

I na to Polacy znaleźli rozwiązanie.

W województwie śląskim są otwarte niektóre siłownie. Coraz więcej Polaków postanowiło w ostatnim czasie zacząć ćwiczyć na poważnie i zamieniło się w licencjonowanych zawodników.

Jednym ze sposób na korzystanie ze siłowni w czasie obostrzeń, ma być  wyrobienie licencji w Polskim Związku Triathlonu. Podobno trwa to 10 minut.

Polski Związek Trathlonu na swojej stronie wyjaśnia, jak zdobyć u nich licencje.

Koszt licencji rocznej to 100 zł, można również zapłacić 20 zł za jednorazową.

O szczegóły pytajcie na siłowni.

PZH na swojej stronie publikuje instrukcję, jak wyrobić dokument. Szczegóły TUTAJ

Przedsiębiorcy walczą  o przetrwanie. Trudno się im dziwić, że szukają sposobów na obejście obostrzeń. 

– Mamy trzeci miesiąc od lockdownu październikowego i ani złotówki na koncie – powiedział portalowi tarnogorski.info Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.

Na stronie rządowej czytamy: 

„Prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w PKD w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne: wyłącznie przypadku sportu zawodowego* lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy”

 

źródło: gov.pl