Tarnogórzanie zapraszają na rynek. „W samo południe wznieśmy flagi i odśpiewajmy hymn”

2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu mieszkańcy Tarnowskich Gór organizują spontaniczne spotkanie. Zapraszają wszystkich na tarnogórski rynek i zachęcają do zabrania ze sobą polskiej flagi.

„Serdecznie zapraszamy was w poniedziałek 2.05.2022 o godzinie 11:45 na rynek w Tarnowskich Górach. Okazja jest doniosła i ważna, bo w tym właśnie dniu obchodzimy Dzień Flagi, symbolu naszej Polski. Zapraszamy więc wszystkich, dla których nasza flaga i barwy narodowe mają szczególne znaczenie. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież i seniorów by z flagami biało-czerwonymi pojawili się na tarnogórskim rynku” – czytamy w komunikacie, który został wysłany do naszej redakcji.

„W samo południe wznieśmy z dumą flagi i odśpiewajmy hymn” 

„Uczcijmy barwy, które towarzyszą nam w wielu doniosłych chwilach, dostarczając nam wielu wzruszeń. Jest ona symbolem wielkich dokonań naszego narodu. Jest z dumą prezentowana przez naszych sportowców, którzy odnoszą niemałe sukcesy i wszędzie, gdzie my – Polacy, chcemy zaakcentować swoje wielkie dokonania lub okazać dumę ze swego pochodzenia. Pamiętajmy, że Polacy to naród szlachetny oraz w swej istocie dobry, i wierny swym wartościom. Podkreślmy to poprzez pojawienie się na rynku naszego miasta. W samo południe wznieśmy z dumą flagi i odśpiewajmy hymn. Spotkanie jest organizowane przez mieszkańców jako spontaniczna inicjatywa. Cel jest jeden, jedyny. Oddać hołd fladze naszego narodu i wszystkiemu dobremu, co ze sobą reprezentuje” – dodają autorzy.

 

(r.d)