Tarnogórzanka zabiła partnera mieczem samurajskim. Bo miał bałagan w domu

Arch. policji, tarnogorski

Przez kilka miesięcy policjanci analizowali zebrane materiały dowodowe. Dzięki temu 3 stycznia 2023 roku zatrzymano w Tarnowskich Górach 53-letnią kobietę. Jak informują media, Joanna R. miała rzucić się na bliskiego znajomego z mieczem samurajskim, bo miał bałagan w mieszkaniu. Kobieta zadała mu kilka ciosów mieczem i maczetą. Po ponad dwóch latach od zdarzenia, tarnogórzanka została zatrzymana. Była kompletnie zaskoczona.  

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 września 2020 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Bema w Łodzi.

„Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że znalazła zakrwawionego znajomego w jego mieszkaniu. Natychmiast na miejsce wysłani zostali łódzcy policjanci i służby medyczne. Słowa zgłaszającej potwierdziły się – obecny na miejscu lekarz natychmiast zabrał poszkodowanego do szpitala z wagi na stan zagrażający jego życiu i zdrowiu. W mieszkaniu widoczne były obfite ślady krwi” – relacjonuje łódzka policja.

Tarnogórzanka tłumaczyła, że miała klucze do mieszkania 69-letniego Adama, ponieważ się przyjaźnią i czasami u niego nocuje. Policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady, jednak zebrany wtedy materiał dowodowy jednoznacznie nie wskazywał na osobę odpowiedzialną za ten tragiczny czyn.

fot. Łódzka Policja

Zmarł w szpitalu 

Niestety mężczyzna po dwóch dniach pobytu w szpitalu zmarł. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w 2021 roku postanowili odświeżyć sprawę zabójstwa. Ustalono nowych świadków zdarzenia oraz wytypowali potencjalnego sprawcę.

„Dzięki wnikliwej i skrupulatnej analizie zebranego materiału dowodowego 3 stycznia 2023 roku zatrzymano w Tarnowskich Górach kompletnie zaskoczoną 53-latkę. Gdy prawda wyszła na jaw, podczas przesłuchania kobieta przyznała się i szczegółowo opisała przebieg zdarzenia. Podejrzana usłyszała prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa”- relacjonuje mł. asp. Kamila Sowińska z łódzkiej policji.

Kobiecie grozi teraz dożywocie. Na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt wobec kobiety.

Łódzka Policja

źródło: Policja Łódzka, eska.pl
Oprac. Redakcja