Tarnowskie Góry. Będą dowozić seniorów do punktu szczepień. Wystarczy zadzwonić

Zdjęcie ilustracyjne fot. GIS | Facebook

Samorządy zostały zobowiązane do udziału w akcji szczepień, poprzez ułatwienie dostępu do punktów szczepień osobom chorym i seniorom. 

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach będzie pomagać w dowozie osób w wieku 80+ i 70+, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

Miasto uruchamia specjalną infolinię. 

„W tym celu uruchamiamy specjalną infolinię, za pomocą której można, po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, zgłosić chęć skorzystania z dojazdu” – informuje magistrat.

 

Tarnowskie Góry od 15 stycznia uruchamiają czynną od poniedziałku do piątku miejską infolinię:

  • 32 39 33 895 – czynna w godzinach 8.00 – 15.00

  • 504 958 079   – czynna w godzinach 8.00 – 21.00

Szczepienie będzie realizowane dwukrotnie. Rejestracji do szczepienia:

  • Od 80 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1941 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 15 stycznia, prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia.

  • Od 70 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1951 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 22 stycznia 2021 roku, prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

Rejestracji do szczepienia może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989, za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej, świadczącej Państwu na co dzień usługi zdrowotne lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną dwa terminy podania dawki preparatu.

Więcej informacji w tym zakresie uzyskacie Państwo na rządowej INFOLINII: 989

 

 

źródło: UM Tarnowskie Góry