Tarnowskie Góry. Brak zasilania w szpitalu. Został uruchomiony agregat

Brak zasilania w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Przez pewien czas nie było prądu. Zostało uruchomione awaryjne zasilanie. 

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 grudnia około godziny 9:00. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że w placówce uruchomiono agregat prądotwórczy. Szpital potwierdza, że problem występował przez kilkadziesiąt minut.

– Jaka była tego przyczyna nie wiem, natomiast w większej części Tarnowskich Gór tego zasilania nie było. Szpital dysponuje agregatem prądotwórczym i po zaniku zasilania ten agregat został uruchomiony. Pracował mniej więcej przez około godzinę – mówi Sławomir Głaz, rzecznik prasowy tarnogórskiego szpitala powiatowego.

– Agregat jest przystosowany do tego, żeby pracować bez przerwy, trzeba do niego mówiąc kolokwialnie dolewać tylko paliwa. Stan początkowy to 2500 litrów i zużywa od 50 do 80 litrów paliwa na godzinę, w zależności od tego, ile urządzeń w szpitalu pracuje w danej chwili. Średnio przyjmując, że to będzie 70 litrów na godzinę, no to agregat jest w stanie funkcjonować ok. 35 godzin – dodaje rzecznik prasowy.

 

 

 

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Redakcja