Kobieta weszła do domu i zobaczyła obcego mężczyznę. To seryjny włamywacz?

Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne włamanie w powiecie tarnogórskim. Do zdarzenia doszło tym razem w Tarnowskich Górach. Mężczyzna ciemnej karnacji włamał się do domu przy ulicy Prochowej w dzielnicy Bobrowniki Śląskie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie w czwartek 11 listopada przed godziną 10:00. – Kobieta zgłosiła, że wróciła do domu i zauważyła mężczyznę ciemnej karnacji, ubrany w ciemną kurtkę i średniego wzrostu – powiedział nam podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Mężczyzna na widok tarnogórzanki uciekł. Na miejsce skierowano policyjne patrole i pracownika operacyjnego. Na chwilę obecną szczegóły nie są znane. Nieoficjalnie mówi się, że zniknęły kosztowności.

Google

Seryjny włamywacz? 

Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie. W sobotę 6 listopada w gminie Zbrosławice również doszło do włamania. – Do zdarzenia doszło przy ulicy Tarnogórskiej. Nieznany sprawca po wyważeniu rolety antywłamaniowej oraz okna na parterze budynku, dostał się do wnętrza domu – mówił sierż. szt. Jacek Mężyk, z KPP w Tarnowskich Górach.

Złodziej dokonał penetracji domu. Ukradł pieniądze i laptopa. Sprawą zajmują się policjanci z tarnogórskiego garnizonu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce pod koniec października. W Strzybnicy doszło do  nieudanej próby włamania do sklepu spożywczego. – Zgłaszający usłyszał jak ktoś dobiera się do drzwi łomem. Włamywacza nie dostał się do sklepu, ponieważ świadek krzyknął z okna – informowała policja.

 

(r.d)