Masowy punkt szczepień w Tarnowskich Górach. Powstanie w hali sportowej

fot. UM Tarnowskie Góry

W hali sportowej przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach powstaje punk masowych szczepień. Ma zostać uruchomiony już 19 kwietnia.

„Codziennie będzie mogło w nim być zaszczepionych co najmniej 500 osób” – informuje Urząd Miejski.

– Hala sportowa jest duża, położona na uboczu, ma duży parking i jest dobrze skomunikowana z miastem, więc najlepiej z wszystkich obiektów spełnia wymagania konieczne do przyjęcia dużej liczby osób – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.

 

Punkty szczepień masowych powstają w każdym powiecie 

„Według zapowiedzi rządu związanych z planami zwiększenia dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski punkty szczepień masowych mają powstać w każdym powiecie. Tarnogórski punkt będzie obsługiwał jedynie mieszkańców miasta” – czytamy na stronie magistratu.

– Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby w możliwie krótkim czasie – o ile będzie wystarczająco dużo szczepionek – zaszczepić jak największą ilość mieszkańców Tarnowskich Gór – wyjaśnia burmistrz Czech.

W tej chwili trwają przygotowania polegające na dostosowaniu obiektu do przyjęcia nowej funkcji: na hali muszą pojawić się m.in. ścianki działowe, które utworzą osobne boksy, lodówki, dodatkowe, tymczasowe, pomieszczenia dla obsługi.

– Robimy wszystko, aby punkt był gotowy do 19 kwietnia, jeśli szczepionki dotrą, tego samego dnia możemy zacząć szczepienia – zapowiada Arkadiusz Czech.

 

źródło: UM Tarnowskie Góry