Tarnowskie Góry. Kolejne dwa przypadki koronawirusa w szpitalu

fot. facebook

Na profilu tarnogórskiego szpitala powiatowego pokazał się dzisiaj komunikat prezesa zarządu WSP, dr Jagodzińskiego.

Z komunikatu dowiadujemy się o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach koronawirusa.

„[…] uzyskałem informację, iż u jednej z osób, które były objęte nadzorem epidemiologicznym w związku z kontaktem z pierwszym pracownikiem zakażonym, potwierdzono dodatni wynik. Z osobą tą rozmawiałem telefonicznie, czuje się dobrze i przygotowuje dla sanepidu swoją listę kontaktów, oczywiście jest na kwarantannie domowej. […] Niestety po kilku godzinach uzyskałem informację, iż kolejny pracownik naszego Szpitala został zdiagnozowany jako osoba zakażona koronawirusem – w tym przypadku sanepid wdrożył natychmiast swoje procedury, gdyż osoba ta ma objawy chorobowe” – informuje szpital.

 

W piątek 4 kwietnia, na oddział pediatrii zostało przyjęte dziecko z podejrzeniem infekcji SARS-CoV-2.

„Również wczoraj na oddział pediatrii zostało przyjęte dziecko z podejrzeniem infekcji — wiem z informacji telefonicznej od dr Jerzego Rdesa, iż personel dopełnił wszystkich procedur bezpieczeństwa, za co bardzo dziękuję i w tej chwili oczekujemy na weryfikację laboratoryjną wstępnej diagnozy” – czytamy w komunikacie.

Problem z testami, potrzebne negocjacje z sanepidem.

„No i sytuacja, która rozgrywała się wczoraj w godzinach wieczornych i nocnych, i o której chcę napisać więcej – jak Państwo wiecie z mojej wczorajszej informacji, na oddziale neurologii od środy został „uziemniony” zespół personelu oraz 9 pacjentów.

Sanepid zalecił wykonanie wymazów za siedem dni od ostatniego kontaktu, czyli we wtorek. Cały czas jestem w stałym kontakcie telefonicznym z Panem dr Rafałem Olszewskim, który przebywa na Oddziale.

Uważałem od początku za nieludzkie, żeby te wszystkie osoby czekały w niepewności i skoszarowane na Oddziale, tyle dni na wykonania badań. Po długich telefonicznych negocjacjach z sanepidem udało mi się przekonać inspektora tej służby, aby zezwolił wykonać wymazy siłami Szpitala wczoraj wieczorem” – czytamy.

Szanowni Państwo. Pracownicy Szpitala.📣Chciałbym się z Państwem podzielić informacjami z ostatnich kilkunastu godzin….

Publiée par Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. sur Samedi 4 avril 2020

źródło: facebook/WSP