Awantura w Tarnowskich Górach. Dźgnął nożem w szyję

Zdjęcie ilustracyjne

W Tarnowskich Górach 36-latek zaatakował nożem mężczyznę. Zadał mu cios w szyję.  Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w sobotę. – Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań znajdujących się w centrum miasta, gdzie doszło do ugodzenia nożem 41-letniego mieszkańca. Na miejscu ustalono, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, podczas której 36-latek zaatakował pokrzywdzonego nożem, zadając cios w szyję – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Był pijany 

41-letni tarnogórzanin z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpital. Sprawca trafił do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu.

– W poniedziałek zatrzymany tarnogórzanin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie przedstawiono mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące – dodaje podkom. Ciecierski.

Nożownik najbliższe lata spędzie w więzieniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

źródło: KPP Tarnowskie Góry