Tarnowskie Góry. Pędził karetką przez skrzyżowanie. Roztrzaskał osobówkę

fot. KPP Tarnowskie Góry, edycja tarnogorski.info

Kierowca karetki pogotowia doprowadził do niebezpiecznego zderzenia z samochodem osobowym. Pędził na sygnałach przez skrzyżowanie. 

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach porannych. – W sobotę przed godziną 7:00 na ulicy w Gliwickiej w Tarnowskich Górach doszło do kolizji dwóch pojazdów – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący karetką pogotowia 62-letni mieszkaniec Sosnowca, w trakcie pilnego przejazdu z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, wjechał na skrzyżowanie z ulicą Obwodową, gdzie zderzył się z osobówką, którą kierował 20-letni mieszkaniec Bytomia.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Mandat dla kierowcy karetki 

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Karetka pogotowia jest lekko uszkodzona, jednak samochód bytomianina ma roztrzaskany przód.  Kierowca ambulansu musi się teraz liczyć z dużym mandatem. Za spowodowanie kolizji zapłaci 1500 zł.

fot. Policja Tarnowskie Góry

Niebezpieczny weekend 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i zwiększenie uwagi. Tylko w miniony weekend policjanci z tarnogórskiego garnizonu obsłużyli łącznie 15 zdarzeń drogowych na terenie całego powiatu. Główną przyczyną kolizji drogowych była nadmierna prędkość i brak dostatecznej uwagi na drodze.

źródło: KPP Tarnowskie Góry