Tarnowskie Góry. Pijana 76-latka wjechała autem do Żabki

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

76-letnia tarnogórzanka wjechała samochodem osobowym marki BMW w sklep sieci Żabka. Jak się okazało, seniorka była pod wpływem alkoholu. Wydmuchała ponad dwa promile. Teraz będzie musiała ponieść konsekwencje. 

Mieszkanka Tarnowskich Gór uszkodziła sklepową witrynę przy ulicy Gliwickiej. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 marca około godziny 17:00.

– Dyżurny tarnogórskiej jednostki odebrał zgłoszenie, że na jednym z parkingów przed sklepem ujęto kobietę, która swoim bmw uszkodziła witrynę sklepową. Skierowani na miejsce policjanci szybko wyjaśnili, dlaczego manewr cofania nie poszedł zgodnie z planem – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Była pijana 

Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 76-letnia staruszka wydmuchała ponad dwa promile alkoholu. Kobieta odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą surowe konsekwencje.

Czytaj także: Napad na Żabkę w Miasteczku Śląskim

– W takiej sytuacji kodeks przewiduje wysoką grzywnę, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet karę do 2 lat więzienia – dodaje rzecznik prasowy.

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski
fot. Śląska Policja

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja