Tarnowskie Góry. Policja zatrzymała kobietę. Za 200 zł może spędzić w więzieniu 5 lat

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali kobietę, która ukradła kartę bankomatową, a następnie płaciła nią za alkohol i jedzenie. Wydała 200 zł, może spędzić w więzieniu 5 lat. 

Do zdarzenia doszło na początku września, jednak złodziejkę dopiero teraz udało się zatrzymać.

– 36-latka z Tarnowskich Gór zawiadomiła o kradzieży jej karty płatniczej. Poinformowała też, że sprawca posługiwał się jej kartą i robił zakupy w sklepie w Piekarach Śląskich. Do czasu zablokowania karty złodziej był siedmiokrotnie w sklepie, gdzie dokonał zakupów na kwotę 200 złotych – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Po pierwszych udanych zakupach karta została zablokowana. Wtedy kobieta uciekła ze sklepu. Rozpoczęło się śledztwo. W miniony wtorek kryminalni z tarnogórskiej komendy pojechali do Piekar Śląskich zatrzymać 38-latkę.

„Jak się okazało, mieszkała w pobliżu sklepu, do którego chodziła na zakupy. Gdy pierwszy raz udało jej się zapłacić przy kasie za rachunek to potem, były już kolejne zakupy. Kupowała jedzenie i alkohol. Sprawczyni grozi do 5 lat pozbawienia wolności” – dodaje rzecznik prasowy.

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja