Tarnowskie Góry. Zdemolował auto byłej partnerki

fot. Policja Tarnowskie Góry

Akt wandalizmu w centrum Tarnowskich Gór. Mężczyzna zniszczył samochód byłem partnerki. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Dlaczego to zrobił? 

– Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę w centrum miasta. O całym zdarzenia poinformowała kobieta, do której należała osobowa skoda. Sprawca zniszczył nie tylko szybę pojazdu, ale także zarysował lakier. Straty sięgają 10 tys. złotych – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Rozpoczęły się poszukiwania. W akcję zaangażowano dzielnicowych, którzy ustalili rysopis wandala. Mężczyzna jednak zgłosił się w poniedziałek na komendę. To 28-latek, który na co dzień przebywa za granicą.

– Przyznał się, że to on zniszczył byłej partnerce samochód. Śledczy potwierdzili, że to on stoi za uszkodzeniami i przedstawili mu zarzut. Za przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat więzienia – dodaje rzecznik prasowy.

Dlaczego to zrobił? Na to pytanie znają odpowiedź nieliczni, ponieważ wandal jedynie przyznał się do winy, jednak odmówił składania zeznań.

fot. Policja Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja