Tarnowskie Góry. Tego nie zobaczysz gołym okiem. Budowa tunelu z lotu ptaka

fot. UM Tarnowskie Góry

Przy ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach kilka dni temy rozpoczęła się budowa tunelu dla pieszych i rowerzystów. Jest to związane z budową centrum przesiadkowego i sieci tras rowerowych.

Do marca 2023 roku przy wiadukcie przy ul. Częstochowskiej powstanie połączenie dla pieszych i rowerzystów.

– Sieć rowerowa w Tarnowskich Górach obejmować będzie całe miasto. Centralnym punktem będzie tzw. centrum przesiadkowe przy stacji kolejowej i dworcu autobusowym. Aby umożliwić rowerzystom wygodny zjazd z wiaduktu na Nakielskiej, zbudowana będzie rampa a pod samym wiaduktem – przejazd dla rowerów – informuje tarnogórski magistrat.

Zdjęcia z lotu ptaka 

fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry
fot. UM Tarnowskie Góry

Wielomilionowa inwestycja 

„Prace warte ok. 11 mln złotych polegają w tej chwili na rozkopywaniu terenu między torowiskami, dopiero później tunel zacznie nabierać swojego docelowego kształtu. Inwestycja powstaje w ramach wartej blisko 60 mln zł budowy centrum przesiadkowego i sieci tras rowerowych” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Przy wiadukcie na Częstochowskiej kopią tunel dla rowerzystów i pieszych

Budowa tunelu nie będzie stwarzać utrudnień w ruchu na ulicy Częstochowskiej. W międzyczasie rozpoczynają się pracy przy dworcu kolejowym. Jak informuje Urząd Miejski, część placów budowy, gdzie powstaną trasy rowerowe, jest już przekazana wykonawcom.

źródło: UM Tarnowskie Góry
Oprac. Łukasz Dudek