Nowa kawiarnia w Zabrzu. Szklany balkon robi wrażenie

Odwiedziliśmy dzisiaj nową atrakcję turystyczną na mapie województwa śląskiego. Zrewitalizowana zabrzańska Wieża Ciśnień robi wrażenie. W budynku znajduje się kawiarnia z niesamowitym balkonem.

Od ponad dwóch tygodni Wieża Ciśnień jest otwarta dla zwiedzających. Jeszcze przez kilka dni można wejść do ponad 100-letniego budynku bezpłatnie. Na najwyższym piętrze można podziwiać nowoczesną i multimedialną wystawę poświęconą tematyce węgla jako pierwiastka. Dużym zainteresowaniem cieszy się jednak kawiarnia „Kelnerzy w Wieży” z niesamowitym balkonem ze szkła. Niestety tego typu balkon jest tylko jeden, dlatego najlepiej zarezerwować wcześniej miejsce.

Zobaczcie nagranie 

 

Zdjęcia

Wieża Ciśnień znajduje się przy ul. Zamoyskiego w Zabrzu. Powstała w 1909 roku jako element miejskiej sieci wodociągowej.

„Ma 46 metrów wysokości i 23,3 metra średnicy. Jej zasadniczą konstrukcję stanowi osiem filarów na planie ośmioboku foremnego oraz filar centralny. Pod mansardowym dachem znajdował się zbiornik na wodę, który w ostatnich latach został zdemontowany. Dolną część obiektu stanowią trzy kondygnacje użytkowe, na których mieściły się mieszkania i biura” – czytamy na stronie zabrzańskiego magistratu.

Rewitalizacja kosztowała ponad 34 mln zł. 

źródło: UM Zabrze