Kibice Górnika Zabrze zorganizowali sprzątanie zaśmieconego terenu [ZDJĘCIA]

fot. Torcida Miasteczko Śląskie

W piątek kibice zabrzańskiego Górnika z Miasteczka Śląskiego postanowili posprzątać las.  Akcję społeczną rozpoczęli od posprzątania terenu przy ulicy Gajowej. Droga ta prowadzi do dwóch największych przedsiębiorstw w gminie.

Pomijając fakt, że śmieciarzy nie brakuje, to wzdłuż popularnej trasy, nie ma nawet jednego pojemnika na śmieci. Temat od wielu lat jest zgłaszany w urzędzie, jednak bezskutecznie.

„Dostaliśmy informację, że droga do huty jest bardzo zanieczyszczona, lecz to co zobaczyliśmy na miejscu woła o pomstę do nieba. Dzięki pomocy firmy Aqua-Men, która zoorganizowała nam 12 par rękawiczek i wspólnej rzutki na worki na śmieci wykonaliśmy kawał dobrej roboty” – czytamy na profilu społecznościowym Torcida Miasteczko Śląskie.

 

Kibice mają prośbę do urzędników o pomoc przy wywozie worków na śmieci. Na zamieszczonym zdjęciu zaznaczyli, w którym miejscu zostały zostawione worki.

„Jako, że tereny zielone są zanieczyszczone w większości naszej gminy, postanawiamy wymyślić taki challeng i do wyzwania posprzątania pewnego obszaru nominować: Miasteczko Śląskie Urząd Miejski, Rada społeczna Nasze Osiedle” – dodają kibice Górnika Zabrze.

źródło/foto: Torcida Miasteczko Śląskie