Tragedia na Pogorii. Nie żyje wędkarz. „Niewyjaśnione okoliczności”

fot. WOPR Dąbrowa Górnicza

Tragedia nad zbiornikiem wodnym Pogoria (woj. śląskie). Nie żyje mieszkaniec Sosnowca, który przyjechał łowić ryby.

Do zdarzenia doszło w środę. Zgłoszenie policja otrzymała po godzinie 15:00. Do zdarzenia doszło na plaży Pogoria IV, zjazd od strony Wojkowic, w okolicach plaży nudystów. Jak przekazała nam dąbrowska policja, wędkarz przyjechał na ryby, miał ze sobą cały sprzęt wędkarski.

– W niewyjaśnionych okolicznościach doszło do utonięcia 70-letniego mieszkańca Sosnowca. Trwają czynności wyjaśniające, został powołany biegły – mówi Bartłomiej Osmólski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

„Nasz zespół interwencyjny dotarł pierwszy na wjazd od strony Wojkowic Kościelnych i tylko my mogliśmy ruszyć w dalszą drogę przez wyboje, piasek, błoto oraz inne przeciwskazania do podjazdu karetki. Niestety, ale tym razem nie byliśmy wstanie pomóc tej osobie. Sam przejazd ze zbiornika Pogoria III, gdzie stacjonujemy, do Pogorii IV zabiera czas” – informuje WOPR Dąbrowa Górnicza.

„Po zakończonym dyżurze oraz rozjazdach do domów, dostaliśmy telefon odnośnie pomocy w przetransportowaniu ciała, ponieważ żadna inna służba nie podejmie tego na tak wymagającym terenie. Oczywiście nasi ratownicy nie zastanawiali się i ruszyli w tamto miejsce raz jeszcze i przekazali ciało służbom” – dodają ratownicy.