Tragedia w Częstochowie. Nagranie rzuca nowe światło. Mężczyzna kładzie się na pasach

fot. Policja Częstochowa

Śmiertelny zdarzenie na pasach w centrum Częstochowy. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który zginął w środę rano w wypadku. 

Częstochowska policja opublikowała nagranie z wypadku oraz zdjęcia mężczyzny, który poniósł śmierć. Drastyczne zdjęcia zmarłego możecie zobaczyć na stronie policji TUTAJ

Opublikowane przez policję nagranie rzuca nowe światło na tragiczny wypadek w Częstochowie. Na nagraniu widzimy mężczyznę, który prawdopodobnie celowo kładzie się na przejściu dla pieszych. Jeden z kierowców omija leżącego, jednak chwilę później przejeżdża po nim bus. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

„Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie obserwował właściwie przedpola jazdy i nie zachował ostrożności zbliżając się do pasów, a po najechaniu na pieszego kontynuował jazdę samochodem nie udzielając mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu (0,32 promila). Podjęte przez śledczych czynności pozwolą stwierdzić, czy w chwili zdarzenia również znajdował się pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie” – informuje częstochowska policja.

Kierowca busa został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Został objęty policyjnym dozorem.

Policja prosi o pomoc

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Rysopis: wiek około 50 lat, około 172 cm wzrostu, krępej budowy ciała, włosy krótkie jasne. Ubrany był w  białą koszulkę typu t-shirt w paski koloru niebieskiego i czerwonego, spodnie jeansowe koloru niebieskiego, buty sportowe koloru zielonego z żółtą literą „N” po zewnętrznej i wewnętrznej stronie cholewki.

fot. Policja Częstochowa

 

źródło: Policja Częstochowa
Oprac. Redakcja