Tragedia w Świętochłowicach. 13-letnia Emilka miała przed sobą całe życie

Pixabay

Nie żyje 13-letnia mieszkanka Świętochłowic. Emilka miała przed sobą całe życie. „Jestem zdruzgotany” – napisał prezydent miasta Daniel Beger.

Dziewczynka ze Świętochłowic (woj. śląskie) zmarła kilka dni temu. „Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 października 2022 roku w wieku 13 lat zmarła nasza Uczennica – wychowanka, przyjaciółka i koleżanka z ławki – z której odejściem trudno jest nam się pogodzić. Będzie nam Ciebie brakować” – przekazała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach. Nastolatka była uczennicą ósmej klasy.

„Śmierć nie pyta o wiek, śmierć nie pyta o ból. Przychodzi, zabiera i pozostawia ogromny smutek i samotność. Ale nie wykreśli wspomnień, pięknych wspólnych chwil, nie odbierze pamięci, miłości i wiary w to, że kiedyś się spotkamy w lepszym świecie” – czytamy w dalszej części poruszającego wpisu.

Zabójczy czad 

„Jestem zdruzgotany śmiercią 13-letniej Emilii. To tragedia, której sprawcą jest najcichszy z zabójców: czad. Rodzicom Emilii, jej najbliższym i przyjaciołom składam najszczersze kondolencje, choć wiem, że żadne słowa nie są w stanie ukoić bólu straty, którą przeżywacie” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Daniel Beger.

„W tak tragicznych okolicznościach, z wielkim bólem serca przyszło mi otworzyć wydarzenie w ramach akcji „StopCzad”. (..) Podczas spotkania uczniowie piątych klas otrzymali czujniki alarmujące o ulatnianiu się tlenku węgla. Z kolei praktycznych instrukcji podstępowania w przypadku wykrycia zagrożenia i udzielania pomocy udzielili im strażacy” – poinformował włodarz.

W dalszej części wpisu samorządowiec zwrócił uwagę, że każdego roku z powodu zatrucia czadem umiera kilkadziesiąt osób.

Apel do rodziców 

„Wspólnie musimy zrobić wszystko, by takich tragedii było jak najmniej. Zwracam się do wszystkich rodziców obdarowanych dziś dzieci, aby bezzwłocznie zainstalowali przekazana dziś czujniki. Apeluję też do pozostałych mieszkańców, aby pamiętali, że życie i zdrowie każdego z nas może zależeć właśnie od zamontowanego w domu czujnika” – zaapelował Daniel Beger.

źródło: media społecznościowe
Oprac. Redakcja