Marsz pamięci dr Hałata. Tysiące osób wybiera się do Wrocławia. „Jesteśmy mu to winni”

fot. Twitter

3 maja we Wrocławiu odbędzie się „Marsz Pamięci dr Zbigniewa Hałata”. Wydarzenie rozpocznie się mszą w Kolegiacie Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim.

– Jest to inicjatywa wielu środowisk wolnościowych. Zbyszek był współzałożycielem ruchu Polska Jest Jedna, ale też w takich dziwnych okolicznościach odbył się jego pogrzeb. Bardzo po cichu, nikt nic nie wiedział. Jesteśmy mu to winni, jako katolikowi, człowiekowi, który był oddany Panu Bogu. Jesteśmy mu to winni – mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

– O godzinie 11:00 będzie eucharystia, następnie będzie wyjście na rynek, tam będzie kilka wystąpień, gdzie będziemy wspominać doktora. Przejdziemy również na cmentarz oddać cześć, podziękować i odmówić różaniec. Panu doktorowi można dzisiaj pomóc tylko i wyłącznie modlitwą – dodaje samorządowiec ze Śląska, który jest jednym z organizatorów.

Szczegóły na plakacie 

Prezydent Siemianowic Śląskich o „Marszu pamięci” 

Dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, wiceminister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny urodził się 18 marca 1950 roku. Przez ostatnie miesiące krytykował rządową strategię walki z koronawirusem. W 2021 roku przystąpił do ruchu Polska Jest Jedna.

 

źródło: tarnogorski.info