Ukradł portfel z samochodu. Po zabraniu pieniędzy w sieci zamieścił wpis

fot. KPP Tarnowskie Góry

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali „prawie uczciwego” złodzieja. Mężczyzna ukradł z zaparkowanego samochodu portfel i gotówkę. Następnie po zabraniu pieniędzy postanowił, że odda dokumenty. W mediach społecznościowych ogłosił, że znalazł portfel. 

W niedzielę tarnogórska policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży portfela, w którym było ponad 800 zł.

„W sobotę wieczorem pokrzywdzony z powiatu lublinieckiego zostawił portfel w zaparkowanym samochodzie na parkingu w Tarnowskich Górach przy ulicy Skośnej. Gdy przyjechał w niedzielę po samochód, zorientował się, że w samochodzie brakuje portfela z pieniędzmi. Policjanci pracujący nad tą sprawą zdążyli przejrzeć zapis z monitoringu i ujawnili, że osoba, która dokonała kradzieży, sprawdzała wszystkie zaparkowane samochody czy są otwarte” – relacjonuje Jacek Mężyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Na nagraniu z monitoringu widać złodzieja, który otwiera drzwi auta i zabiera portfel 

„Już na drugi dzień na portalu społecznościowym pojawiło się ogłoszenie, że portfel z dokumentami jest odnaleziony. Pokrzywdzony umówił się ze „znalazcą” w Parku Miejskim w Tarnowskich Górach” – dodaje Jacek Mężyk.

Gdy doszło do oddania portfela, policjanci zatrzymali złodzieja. Okazało się, że był pijany. Przedstawiono mu zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.

fot. KPP Tarnowskie Góry
źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja