Otwarcie boiska do gry w bule. Mieszkańcy nie zostali zaproszeni. Byli radni i były poseł

fot. UM Miasteczko Śląskie

Dzisiaj rano na „Odrze” w Miasteczku Śląskim odbyło się uroczyste otwarcie boiska do gry w bule. O imprezie wiedzieli tylko wybrani. Na stronie urzędu na próżno szukać informacji o wydarzeniu. Na profilu społecznościowym urzędu również informacji brak. 

Mieszkańcy nie zostali poinformowani, choć wiele osób wiedziało o imprezie. Jak udało nam się ustalić, na miejscu było kilku radnych a nawet były poseł Paweł Kobyliński.

Nie wiemy, może w późniejszym terminie burmistrz zorganizuje kolejne oficjalne otwarcie boiska dla „zwykłych” mieszkańców Miasteczka Śląskiego.

 

– Boiska zostały sfinansowane i wykonane przez firmę Piach-Bud w ramach projektu Aktywne Miasteczko Śląskie, który realizuje Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Z Zespołem Aspergera „Auxilium” – informuje magistrat.

„Boule to bardzo prosta i bezpieczna gra. Stanowi doskonały sposób na relaks dla każdego – nie wymaga bowiem dodatkowego przygotowania ani specjalistycznych umiejętności. Mamy nadzieję, że boiska będą służyć nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale również wszystkim przyjezdnym gościom” – czytamy na stronie urzędu.

„Dziś miałem okazje brać udział w otwarciu boiska do buli w Miasteczku Śląskim” – napisał w mediach społecznościowych Paweł Kobyliński z KO. Swego czasu był działaczem Nowoczesnej i Kukiz15.

 

ŁUKASZ DUDEK

 

źródło: UM Miasteczko Śląskie