W Bytomiu PiS zerwał niepisaną koalicję z KO. „Nie akceptujemy działań prezydenta”

Bytomski klub Prawa i Sprawiedliwości zerwał kilkuletnie porozumienie z KO. W pierwszych dniach kwietnia drugi zastępca prezydenta Bytomia złożył rezygnację z funkcji. Wcześniej otrzymał „stołek” po rekomendacji lokalnych struktur PiS. 

Jak poinformował nas bytomski magistrat, Waldemar Gawron nie podał powodu złożenia rezygnacji z pełnienia funkcji II zastępcy prezydenta Bytomia.

Redakcja: Co teraz z niepisaną w Bytomiu koalicją PiS i KO? 

„Między klubami radnych PiS i KO nigdy nie było zawartej umowy koalicyjnej. Jeśli chodzi o wzajemną współpracę, to przedstawiciele PiS uznali, że nie będą współpracować z prezydentem Miasta Bytomia” – przekazała nam Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Radni PiS zarzucają prezydentowi brak wizji rozwoju miasta 

„Od dłuższego czasu z niepokojem obserwowaliśmy działania prezydenta miasta Mariusza Wołosza podważające sens takiej współpracy. Nasilające się  ataki na rząd połączone z brakiem wizji rozwoju miasta oraz nieakceptowane przez nas decyzje, takie jak np. zmiana organizacji ruchu na ul. Karola Miarki, opóźnienia w realizacji inwestycji wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego czy zaniechania w dziedzinie rozbudowy i działalności składowiska odpadów, poddają w wątpliwość sens dalszej współpracy” – czytamy w oświadczeniu na stronie bytomskiego koła PiS.

„Stagnacja Bytomia”  

„Wielokrotne rozmowy i podejmowane próby stworzenia spójnej wizji przyszłości naszego miasta oraz zasad dalszej partnerskiej współpracy, nie przyniosły żadnych rezultatów. Niestety, prezydent miasta wybrał stagnację Bytomia zamiast jego rozwoju. Wybrał konflikt zamiast spokoju. Nie akceptujemy działań prezydenta Bytomia zmierzających do wciągnięcia naszego miasta w wywołane przez opozycję spory polityczne na szczeblu krajowym.  To wszystko w połączeniu z próbą marginalizacji Prawa i Sprawiedliwości i jego przedstawicieli uniemożliwiają nam dalsze trwanie w fikcyjnym od kilku miesięcy porozumieniu” – napisano w dalszej części oświadczenia.

 

 

źródło: pisbytom.pl, Tarnogorski