W całej Polsce Służba Więzienna odda dzisiaj hołd zmarłej psycholog

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Dzisiaj o godzinie 14:00 w wielu miejscach w Polsce będzie można usłyszeć sygnały świetlne i dźwiękowe w samochodach służbowych zaparkowanych przed zakładami karnymi i aresztami śledczymi. Możliwe również sygnały dźwiękowe w jednostkach straży pożarnej. Będzie to hołd dla zmarłej 39-letniej psycholożki Zakładu Karnego w Rzeszowie.

–  O godzinie 14:00 radiowóz z naszej jednostki ma podjechać pod areszt śledczy w Tarnowskich Górach. Na miejscu będzie też radiowóz służby więziennej.  Włączą sygnały dźwiękowe i świetlne na kilka sekund dla zmarłej w areszcie koleżanki – powiedział nam Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

– Solidaryzujemy się z kolegami ze służby więziennej. Z naszej strony to mają być sygnały raczej świetlne, jest to indywidualna sprawa poszczególnych jednostek – mówi podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy śląskiej policji.

Pojawiły się głosy, że mają być uruchomione syreny alarmowe. To w obecnej sytuacji, mogłoby wzbudzić niepokój. 

„W czasie wojny na Ukrainie sygnały alarmowe muszą służyć jednemu celowi, nie mogą dezorientować społeczeństwa” – napisał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś i zapewnił, że syreny nie będą w użyciu.

źródło: Tarnogorski, Twitter