W centrum Gliwic mężczyzna wpadł do ośmiometrowego dołu z betonu

fot. KM PSP Gliwice

W centrum Gliwic w okolicach dworca kolejowego mężczyzna wpadł do betonowego dołu głębokiego na osiem metrów. Była potrzebna pomoc strażaków. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek 29 września. Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 7:00. – Dyżurny przyjął zgłoszenie, że w Gliwicach przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, mężczyzna wpadł do betonowego dołu i nie może się wydostać z powodu urazu nogi – informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych gliwicka PSP.

– Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili osobę poszkodowana w szybie na głębokości około 8 metrów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy – czytamy w komunikacie. 

Po wyciągnięciu poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Policjanci z Gliwic prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Wstępnie udało nam się ustalić, że obiekt jest zarządzany przez osobę prywatną.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach
fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach|

źródło: KM PSP Gliwice/Facebook, tarnogorski.info