Zwołano komisję. Radni będą analizować sytuację kadrową w przedszkolu

Przedszkole nr 3 w Miasteczku Śląskim fot. tarnogorski

Cztery nauczycielki największego w Miasteczku Śląskim przedszkola złożyły wypowiedzenie. W związku z tym w najbliższy czwartek w Urzędzie Miejskim ma odbyć się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Porządku Publicznego.

Posiedzenie komisji obędzie się w czwartek 17 listopada. Tematem spotkania  będzie analiza sytuacji kadrowej w Przedszkolu nr 3 w Miasteczku Śląskim. Tak wynika z informacji, które zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

„Potrzebujemy specjalistów: logopedy, terapeuty pedagogicznego, psychologa i nauczycieli wychowania przedszkolnego” – poinformowała kilka dni temu dyrekcja Przedszkola nr 3 w Miasteczku Śląskim. Mieszkańcy mają obawy, że w tak krótkim czasie, może być problem, aby skompletować kadrę.

„W związku z pojawiającymi się zapytaniami odnośnie sytuacji kadrowej w Przedszkolu Nr 3 w Miasteczku Śląskim pragniemy uspokoić zainteresowanych mieszkańców, że sytuacja ta nie wpłynie na funkcjonowanie przedszkola” – mówiła Ewelina Hartlik, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Miasteczku Śląskim.

Do tematu będziemy wracać.

źródło: tarnogorski, BIP Miasteczko Śląskie