W grudniu do powiatu tarnogórskiego przylecą kolejne duże transporty z Wuhan

fot. Sabina Kocełuch | materiał prasowy Zarys

23 listopada na lotnisku w Pyrzowicach lądował jeden z największych samolotów transportowy świata Antonow An-124 „Rusłan”.

Na jego pokładzie tony produktów medycznych. W grudniu do Pyrzowic z chińskiego Wuhan mają przylecieć kolejne dwa duże transporty.

„Tajemniczy” lot z Wuhan do powiatu tarnogórskiego. Co było na pokładzie Antonowa?

Zleceniodawcą jest firma Zarys z Zabrza, która współpracuje z rządem.

 

„Zgodnie z planami, Antonov An-124 Rusłan przed końcem roku, jeszcze dwukrotnie zawita do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach” – powiedział Paweł Ossowski, Prezes Zarządu ZARYS International Group.

Ekonomicznie transport lotniczy nie jest najlepszym rozwiązaniem.

„Z ekonomicznego punktu widzenia transport lotniczy nie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak w przypadku, gdy czynnikiem decydującym jest czas samolot cargo jest zdecydowanie najlepszą możliwością” – mówi prezes Ossowski.

„Wybór samolotu jako środka transportu nie jest przypadkowy. Czas trwania tej operacji logistycznej od momentu przyjęcia towaru na lotnisku w chińskim Wuhan do chwili wyładunku zajął około 7 dni. Dla porównania, w przypadku drogi morskiej towar dociera do Polski z Chin po 8 tygodniach, czyli około 56 dniach, natomiast szybszy transport kolejowy zajmuje nawet miesiąc. Samolot okazuje się najlepszym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy czas realizacji zadania jest priorytetem” – informuje firma Zarys.

fot. Sabina Kocełuch | materiał prasowy Zarys

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK