W Lasowicach powstanie 128 mieszkań. „Dla osób u umiarkowanych dochodach”

fot. UM Tarnowskie Góry

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Śląsk w Lasowicach powstanie 128 mieszkań. Wszystkie mają zostać przeznaczone na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach – poinformował Urząd Miejski w Tarnowskich Górach. 

Co to znaczy umiarkowane dochody? W najnowszym komunikacie brakuje tej informacji, jednak pewne wyjaśnienie zagadnienia można znaleźć w informacji z 2021 roku.

„Pierwszeństwo najmu nowych mieszkań będą miały osoby wychowujące przynajmniej jedno dziecko i osoby starsze po 60. roku życia. Osoby, które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. „zdolność czynszową” oraz te, których dochody są zbyt wysokie by przyznano im lokal komunalny lub socjalny, również będą mogły ubiegać się o wynajem mieszkania w ramach programu” – czytamy w archiwalnym komunikacie.

7 mln zł od miasta 

Inwestycja będzie realizowana przez tarnogórski samorząd przy wsparciu rządowego funduszu. – W sumie miasto przekazało na ten cel 7 mln złotych oraz działkę przy ul. Andersa w sąsiedztwie wybudowanych niedawno dwóch bloków z 72 miejskimi mieszkaniami. Nowe budynki są w tej chwili projektowane – przekazał tarnogórski magistrat.

Budowa mieszkań powinna rozpocząć się w 2023 roku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2025 rok.

UM Tarnowskie Góry
źródło: UM Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja