W lesie w Kaletach znaleziono pocisk przeciwpancerny

W lesie w Kaletach znaleziono niewybuch z II wojny światowej. Pocisk przeciwpancerny wypatrzył spacerujący mieszkaniec Katowic.

Chwilę po zgłoszeniu na miejsce skierowano policjantów z Kalet oraz pirotechnika. Stróże prawa zabezpieczyli pocisk przed dostępem osób postronnych i natychmiast powiadomili saperów z Gliwic. We wtorek niewybuch został zabezpieczony i zabrany przez saperów z jednostki wojskowej.

Policja apeluje. 

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy.

W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

 

źródło: KPP Tarnowskie Góry