Wielu na to czekało. Nareszcie na trasie wąskotorówki można kupić kawę i jedzenie!

fot. UM Miasteczko Śląskie

Na przystanku wąskotorówki w Miasteczku Śląskim stanął food truck. Rozstawiono również ławki i stoliki. Jest to nowość i prawdopodobnie jedyne miejsce na całej trasie kolejki, gdzie można w szybki sposób skorzystać z gastronomii. Jest to inicjatywa Urzędu Miejskiego i prywatnego przedsiębiorcy. 

 

Podróżni bardzo często zadawali to samo pytanie. Gdzie na trasie wąskotorówki można kupić kawę i coś do jedzenia? Jednym z takich miejsc jest przystanek przy zalewie, jednak tam trzeba przejść kilkadziesiąt metrów aby dotrzeć do lokalu. Teraz będzie nieco wygodniej. Dodatkowo jak udało nam się ustalić, punkt gastronomiczny w najbliższym czasie ma poszerzyć swoją ofertę. Mówi się, że przedsiębiorca tuż obok chce zrobić małą plażę.

Wąskotorówka jest jedną z największych atrakcji turystycznych w województwie śląskim. Przejazd kolejką w sezonie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do naszego regionu przyjeżdżają nawet turyści z zagranicy. Powstanie takiego miejsca był od dawna oczekiwane.


Czytaj także: Wąskotorówka rozpoczyna sezon wakacyjny. Zobacz cennik


– Obok przystanku wąskotorówki w Miasteczku Śląskim stanęła budka z kilkoma przysmakami.  W menu m.in.: popcorn, frytki belgijskie, nachosy, churros, aromatyczna kawa, herbata i zimne napoje. W przyszłym tygodniu również lody – informuje miasteczkowski magistrat.

 

 

fot. UM Miasteczko Śląskie