W niedzielę na Śląsku nawet 21 stopni w cieniu. Rośliny gotowe na „eksplozję” zieleni

To będzie ciepły i słoneczny kwietniowy weekend w województwie śląskim. Według prognozy pogody opublikowanej przez eksperta Damiana Dąbrowskiego, sobota i niedziela będą pełne słonecznych promieni.

Sobota (22 kwietnia) zapowiada się bardzo przyjemnie, z dużą ilością słońca i temperaturą do 19 stopni Celsjusza w cieniu. To już samo w sobie powód do radości, ale co więcej, prognozuje się jeszcze lepsze warunki na niedzielę.

Niedziela (23 kwietnia) również przyniesie dużo słońca i jeszcze wyższe temperatury, które mogą przekroczyć 20 stopni Celsjusza. Damian Dąbrowski przewiduje, że w niektórych miejscach termometry pokażą nawet 21 stopni Celsjusza.

Przyjemne temperatury i słoneczna aura będą korzystne dla naszego samopoczucia i dobrego zdrowia. Warto więc wykorzystać ten weekend do wypoczynku na łonie natury, spacerów czy pikników na świeżym powietrzu.

Eksplozja zieleni?

Ekspert zauważa również, że taka operacja słoneczna z pewnością przyspieszy wzrost roślin, ponieważ przy takiej pogodzie przyroda ma wszystko, czego potrzebuje – ciepło i wilgoć w glebie.

 

źródło: pogodadlaslaska.pl, tarnogorski