W niedzielę pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Lepiej omijać centrum miasta

fot. Policja Piekary Śląskie

Już w najbliższą niedzielę tysiące mężczyzn przybędzie do Piekar Śląskich, by modlić się do Matki Bożej Piekarskiej. Policja informuje o utrudnieniach w ruchu. 

29 maja na piekarskich drogach będą występowały duże utrudnienia w ruchu, najlepiej tego dnia omijać centrum Piekar Śląskich. Pierwsze zmiany będą odczuwalne już w sobotę.

„28 maja od godziny 17.00 do 29 maja do godziny 18.30 wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Bytomskiej od skrzyżowania z ul. Ziętka do ul. Studziennej, na ul. Studziennej, ul. Ficka, ul. Popiełuszki oraz Placu Maryjnym” – informuje piekarska policja.

fot. Śląska Policja

Kilka informacji dla pielgrzymów

Na miejscu przygotowane będą dwa ambulanse pogotowia z Piekarskiego Centrum Medycznego – Szpital Miejski (jeden ambulans z lekarzem i ratownikiem medycznym oraz jeden ambulans z dwoma ratownikami medycznymi). Karetki pogotowia ratunkowego zaparkowane będą na ulicy Popiełuszki 17, przy budynku Hotelu”

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Gdzie zaparkować?

Samochód będzie można zaparkować, o ile będzie miejsce, na parking przy ulicy Ziętka – na wysokości byłej KWK Piekary, na ulicy Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami oraz na Karola Miarki, parking przy Centrum Handlowym.

fot. Śląska Policja
fot. Policja Piekary Śląskie

źródło: KMP Piekary Śląskie