W niedzielę rano Tarnowskie Góry w TVP1. Premiera programu „Zakochaj się w Polsce”

screen/Zakochaj się w Polsce TVP1

W niedzielę telewizja TVP 1 wyemituje odcinek programu „Zakochaj się w Polsce”, który został nagrany w Tarnowskich Górach. 

„Już w niedzielę wybierzemy się do przepięknych Gór Tarnowskich. Będzie to ostatnia, premierowa emisja przed wakacjami” – czytamy w zapowiedzi.

Zakochaj się w Tarnowskich Górach.
niedziela, 28 czerwca godz. 8.30

Zapowiedź programu poniżej.

Już w niedzielę wybierzemy się do przepięknych Gór Tarnowskich ❤️🎬 Tarnowskie Góry Urząd MiastaBędzie to ostatnia, premierowa emisja przed wakacjami.Nie martwcie się 😀 od września będziemy prezentować kolejne wspaniałe miejsca na mapie Polski na antenie TVP1Realizacja tych odcinków będzie trwała przez całe lato🚐W wakacje będą emitowane powtórne odcinki, będziemy tradycyjnie na bierząco informować o tych emisjach 😊A co więcej dokładniej nas czeka w tę niedzielę?Tarnowskie Góry, to miasto którego historia nierozerwalnie związana jest z górnictwem 🏔⛏ Już na początku XVI wieku gwarkowie wydobywali tutaj rudy srebra, ołowiu, a później również cynku. Z górnictwem związanych jest tu aż 28 zabytków, które w 2017 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO👏Główną i wyjątkową atrakcją jest Zabytkowa Kopalnia Srebra, którą można zwiedzać na odcinku 1740 metrów. Inny obiekt związany z górniczym dziedzictwem miasta to Dzwonnica Gwarków. Zanim stanęła na Placu Gwarków, służyła pracownikom kopalni dolomitu w pobliskich Bobrownikach Śląskich. Zwiedzając miasto nie sposób pominąć rynku, gdzie można zobaczyć kamienicę Sedlaczek, w której mieści się muzeum oraz najstarsza winiarnia w mieście🍷🍇Na szczególną uwagę zasługuje budynek ratusza. Ta neorenesansowo – neogotycka budowla uważana za jeden z najpiękniejszych ratuszy w regionie. Wykończony czerwoną cegłą klinkierową, z elementami granitu śląskiego i piaskowca, wyróżnia się na tle panoramy rynku. Obok zabytków industrialnych coś dla siebie znajdą też miłośnicy architektury i pięknych wnętrz. W Tarnowicach Starych dzielnicy Tarnowskich Gór znajduje się odrestaurowany renesansowy zamek z XVI wieku. Zakochaj się w Polsce TVP, Tarnowskie Góry 🎥🎞📽niedziela, 28 czerwcagodz. 8.30⏰Jedynka, TVP1#ZSWP #zakochajsiewpolsce #GórTarnowskie #wakac je #holiday #travel #Polska #Poland #Jedynka #TVP1 #WiernikPro #TomaszBednarek Tarnowskie Góry TarnowskieGory.info – Tarnowskie Góry Tarnowskie Góry – serwis informacyjny Dom Cochlera #DomCochlera #DzwonnicaGwarków Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa Unesco #ZabytkowaKopalniaSrebra #SzybŻmija Sztolnia Czarnego Pstrąga – obiekt światowego dziedzictwa Unesco #SztolniaCzarnegoPstrąga Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach #SkansenMaszynParowych Hołda Popłuczkowa #KamieniołomBobrowniki Zamek w Tarnowicach Starych WIERNIK PRO Tomasz Bednarek

Publiée par Zakochaj się w Polsce TVP sur Mardi 23 juin 2020

Opis tarnogórskiego odcinka.

„A co więcej dokładniej nas czeka w tę niedzielę?

Tarnowskie Góry, to miasto którego historia nierozerwalnie związana jest z górnictwem Już na początku XVI wieku gwarkowie wydobywali tutaj rudy srebra, ołowiu, a później również cynku. Z górnictwem związanych jest tu aż 28 zabytków, które w 2017 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Główną i wyjątkową atrakcją jest Zabytkowa Kopalnia Srebra, którą można zwiedzać na odcinku 1740 metrów. Inny obiekt związany z górniczym dziedzictwem miasta to Dzwonnica Gwarków. Zanim stanęła na Placu Gwarków, służyła pracownikom kopalni dolomitu w pobliskich Bobrownikach Śląskich.

Zwiedzając miasto nie sposób pominąć rynku, gdzie można zobaczyć kamienicę Sedlaczek, w której mieści się muzeum oraz najstarsza winiarnia w mieście.

Na szczególną uwagę zasługuje budynek ratusza. Ta neorenesansowo – neogotycka budowla uważana za jeden z najpiękniejszych ratuszy w regionie. Wykończony czerwoną cegłą klinkierową, z elementami granitu śląskiego i piaskowca, wyróżnia się na tle panoramy rynku.

Obok zabytków industrialnych coś dla siebie znajdą też miłośnicy architektury i pięknych wnętrz. W Tarnowicach Starych dzielnicy Tarnowskich Gór znajduje się odrestaurowany renesansowy zamek z XVI wieku.”

źródło: Zakochaj się w Polsce TVP | Facebook