W poniedziałek kolejna pikieta pod biurem Morawieckiego. „Stańcie razem z nami”

fot. WZZ Sierpień 80

W poniedziałek rano przed katowickim biurem poselskim premiera Mateusz Morawieckiego odbędzie się kolejna pikieta. Górnicy, związkowcy oraz osoby niezadowolone z wysokich cen węgla utworzą przed budynkiem kolejkę „po tani węgiel”. 

„Obiecany przez premiera tani węgiel, ogólny i łatwy dostęp do zakupu węgla, to kolejny wałek premiera Morawieckiego i jego rządu” – czytamy na profilu WZZ Sierpień 80.

– 26 września o godz. 9:00 w Katowicach pod biurem poselskim Morawieckiego stańcie razem z nami w „Kolejce po węgiel” i tym samym wyraźcie swój sprzeciw wobec tego, co ten rząd wyprawia, jak każdego dnia upadla i tłamsi społeczeństwo – dodają związkowcy Sierpnia.

„Myślisz, że jak nie ogrzewasz węglem swojego mieszkania, to problem cię nie dotyczy? Nic mylnego. Lata zaniedbań w przemyśle górniczym i w energetyce, ignorancja potrzeb społeczeństwa, doprowadziły do tego, że dziś mamy wzrost kosztów energii, kryzys energetyczny, naszym dzieciom grozi nauka zdalna, bo w ramach oszczędności chcą obniżać temperatury w szkołach lub nawet je zamykać na czas mrozów, w miastach chcą wyłączać oświetlenie ulic i dróg igrając z bezpieczeństwem ludzi, a tymczasem nasze pieniądze, i to duże pieniądze, idą na utrzymanie biur poselskich, na podróże służbowe polityków itp. Polityków jak widać oszczędności nie dotyczą” – informują związkowcy.

W miniony poniedziałek protestujący przynieśli ze sobą taczkę z węglem oraz opony. Była też wyeksponowana nieco przerobiona podobizna premiera Morawieckiego.

fot. WZZ Sierpień 80
fot. WZZ Sierpień 80
fot. WZZ Sierpień 80

źródło: WZZ Sierpień 80, tarnogorski
Oprac. Łukasz Dudek