Regionalne luzowanie obostrzeń? Decydować ma m.in. poziom wyszczepienia ludzi w regionie

Zdjęcie ilustracyjne fot. Gustavo Fring z Pexels

Jak nieoficjalnie donoszą media, w najbliższych dniach zostaną ogłoszone decyzje ws. luzowania obostrzeń. 

Wirtualna Polska donosi, że w środę może zostać ogłoszona regionalizacja restrykcji. Informator „WP” mówi, że rząd planuje brać pod uwagę nie tylko liczbę chorych oraz zajętych łóżek, ale również liczbę zaszczepionych mieszkańców danego województwa.

Wiele wskazuje na to, że maseczki na świeżym powietrzu nadal z nami zostaną, mimo iż wielu ekspertów wskazuje, że nie ma to sensu.

– Nie chcemy demobilizować obywateli, to nadal za wcześnie – mówi informator „WP” odnosząc się do nakazu zakrywania nosa i ust.

 

Mamy 7 283 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia – poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia. W ciągu doby wykonano ponad 47,6 tys. testów na koronawirusa. 

Mniej testów, mniej wyników dodatnich. Do tego wiosna się rozkręca, więc ryzyko infekcji będzie znacznie mniejsze. Według niezależnych ekspertów mniejsza liczba zakażeń nie jest efektem obostrzeń.

Najnowsze dane epidemiczne skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Średnia 7-dniowa liczby nowych zakażeń spadła do 16 tys. Trend spadkowy trwa” – napisał szef resorty zdrowia.

– Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Jak co roku, zachorowania na grypę i choroby grypopodobne gwałtownie spadną. Dokładnie tak samo będzie w przypadku Covid-19. Mogę się założyć, że już niedługo usłyszymy, że to wynik polityki rządu i wprowadzonych obostrzeń – twierdzi dr n. med. Zbigniew Martyka.

 

 

źródło: wp.pl